Seni bildim bileli her yanım yanık.Bir gönül ve içinde beni yakan ateş var…
Her dil Esma Zikri okur
Aynalara gülümseyişinizi daima güzel yansıtır
▪ Arama Yap
▪ Günün Sözü

Mükemmellik eklenecek bir şey kalmadığında değil, çıkarılacak bir şey kalmadığında oluşur. (Antoine de St. Exupery)

▪ Bir Atasözü

5 ŞEY BEDBAHTLIK NİSANIDIR: Gönül katılığı, göz yaşarmazlığı, hayâsızlık, dünya sevgisi, dünya için lüzumsuz endişe. (Mâlik b. Dinar (ra))

▪ Bir Ayet

´İnsan hiçbir söz söylemez ki, yanında gözetleyen yazmaya hazır bir melek bulunmasın.´ (Kaf Sûresi 18. Âyet)

▪ Bir Hadis

´Akrabâsının yaptığı iyiliğe aynıyla karşılık veren, onları koruyup gözetmiş sayılmaz. Akrabâyı koruyup gözeten kişi, kendisiyle alâkayı kestikleri zaman bile, onlara iyilik etmeye devâm edendir.” ((Buhârî))

Medyadan seçmeler
Erbakan’ın dikkat çektiği ‘300’ler Meclisi’…
Rahmetli Erbakan‚ Hz. Adem’den bu yana devam eden hak ve batıl mücadelesinde‚ 28 Şubat’ın önemli bir nokta olduğunu söylemiş ve firavun zihniyetindeki Siyonizm’in dünyayı kontrol altına almak için son 350 senedir sürekli plan yaptığını vurgulamıştı.
17.04.2012
1893

Arzu Erdoğral

Erbakan’ın dikkat çektiği ‘300’ler Meclisi’…

28 Şubat sürecinde 54. Hükümetin Başbakanı olan rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan‚ postmodern darbenin 13. yıldönümünde ESDER tarafından düzenlenen bir programa katılmış ve o tarihte MGK´da yaşananları‚ bu sürecin yurtdışından nasıl planlandığını belgeleriyle açıklamıştı.

Şimdi Erbakan’ın o toplantıda yaptığı konuşmada neler söylediğine bakalım;

Rahmetli Erbakan‚ Hz. Adem’den bu yana devam eden hak ve batıl mücadelesinde‚ 28 Şubat’ın önemli bir nokta olduğunu söylemiş ve firavun zihniyetindeki Siyonizm’in dünyayı kontrol altına almak için son 350 senedir sürekli plan yaptığını vurgulamıştı.

2. Viyana kuşatmasından sonra insanlığın emperyalizmin baskı ve zulmü altında yaşadığını hatırlatmış ve emperyalizmin Kabala inancına dayandığını ve amentülerinin dört maddeden oluştuğunu söylemişti;

Biz dünyanın efendileriyiz.
Üstün bir ırk olarak yaratıldık.
Diğer insanlar bize hizmetkâr olarak yaratılmıştır.
Bizim üstünlüğümüz mutlaka gerçekleşecek.

“İşte bu inanç nedeni ile asırlardır dünyanın çeşitli yerlerinde sürgün olan Yahudilerin Filistin´de toplanması‚ Büyük İsrail’in ve Süleyman Mabedi’nin kurulması için çalışıyorlar” demişti rahmetli Erbakan…

Konuşmasında‚ "Güçlü bir Türkiye’yi buna en büyük engel olarak gördükleri için 350 senedir Türkiye’yi ortadan kaldırmak için çalışıyorlar” diyen Erbakan‚ yaşadığımız olaylarda büyük rol oynadıklarına da dikkat çekmişti.

Irkçı emperyalizmin bugün dünyaya dolar ve işbirlikçi yöneticilerle hakim olduğunu vurgulamış ve "Dolar Siyonizm’in parasıdır. ABD Merkez Bankası yazdığına bakmayın. Siyonizm‚ ABD´den kira alıyor bunu kullandığı için" demişti.

Dolar üzerindeki 13 katlı piramidin ırkçı emperyalizmin yapısını gösterdiğini de anlatarak‚ piramit içinde yer alan Rotary ve Mason localarını kontrol eden ve dünyanın en zengin Yahudi’sinin de içinde yer aldığı 300’ler Meclisi’nin dünyayı yönettiğine işaret etmişti.

İşte bu konferansta Rahmetli Erbakan‚ Refahyol hükümetine yönelik harekâtın ABD´den basılan düğmeyle başladığını gizli ve şifreli belgesiyle açıklamıştı.

28 Şubat sürecinde boyunun ölçüsünü alsın denilerek Refah Partisi’nin önce serbest bırakıldığını‚ sonrasında ise “Bu adamlar yeni bir dünya kuruyorlar. Mutlaka önlem almamız gerekir” deyip harekete geçtiklerini de söyleyen Erbakan‚ buna delil olarak bir mektup göstermişti. Ayrıca‚ ABD Dışişleri Bakanı Warren Cristopher´ın 1996 Ekim’inde Ankara Büyükelçisi Marc Grossman’a yazdığı gizli ve şifreli mektubun içeriğini de okumuştu.

Erbakan mektupla ilgili olarak ‚ "Ne planı bekliyor? Ankara´da ki Amerikan elçisi‚ askeri ihtilali nasıl planlayacak? Askeri ihtilal yapın‚ başka çaremiz yok diyor. İşte kripto…” diyerek 28 Şubat sürecinin ekonomiyi nasıl etkilediğini ve denk bütçe uygulamasının Mart ayından itibaren bozulmaya başlamasını örnek göstererek sözlerine şu şekilde devam ediyordu;

"Açık bir şekilde rakamlar bunu göstermekteydi. Bu rakamları‚ o zaman Karadayı’ya verdim. Arkadaşlarıma götüreyim‚ göstereyim dedi. Götürdü‚ gösterdi ama emir büyük yerden. Makovski´den. Götürüp göstermeleri işe yaramadı"

“28 Şubat sürecinde Türk milleti yarı yarıya fakirleşmiştir" diyen Erbakan‚ o konferansta 28 Şubat MGK toplantısı ile ilgili olarak da ilk kez konuşmuştu.

Erbakan hocanın MGK toplantısını anlattığı o konferansta şu sözleri ise dikkat çekiyordu:

"28 Şubat‚ dış güçlerin bir tertibidir. 28 Şubat´ta MGK´da geldiler‚ Makovski’nin planını hükümete tavsiyelerimiz diye okudular. 9 saat sürdü bu toplantı. Ortağımız ise‚ hiç sesini çıkartmadı!”

Sonrasında ise söz kendilerine geldiğinde Erbakan‚ yaverden Cumhurbaşkanı’nın önünde duran anayasayı istiyor‚ 2. maddesini açıyor ve sözlerine şöyle devam ediyordu;

“Anayasanın 2. Maddesini açtım. Dedim ki‚ beyler 5 saat konuştunuz. Konunuz ne? Anayasayı korumak. Anayasayı korumak için bizim Anayasayı çiğneme hakkımız var mı? Siz bir takım teklifler getiriyorsunuz. İmam Hatipleri kapatalım. çarşafları‚ sakalları yasaklayalım. Bunların hepsi insan haklarına aykırı. İşte Anayasanın 2. Maddesi. Bunun ikinci paragrafını okuyorsunuz da‚ birinci paragrafını niçin okumuyorsunuz? Birinci paragrafta bunların Anayasaya aykırı olduğu yazıyor. Biz önce Anayasayı çiğneyeceğiz‚ sonra da koruyacağız diyeceğiz. Böyle şey olmaz. Ne olacak? Bunlar anayasaya aykırı mı değil mi inceleyeceğiz. Gelin önce bunun bir değerlendirmesini yapalım. Demirel onların takım oyuncusu. Dedi ki‚ Genel Sekreterliğin uzmanları yok siz de biliyorsunuz. Bunlar olsa olsa‚ hükümette var. Doğru söylüyorsunuz. O halde hükümete havale edelim… Anayasa’ya uygun mu değil mi kontrol etsin dedim.

İşte bizim altına imza attığımız belge budur. Hükümet tarafından‚ Makovski’nin bu teklifleri‚ insan haklarına ve Anayasaya uygun mu değil mi incelensin teklifi. Böylece bunu hükümete havale ettik. Oradan da bakanlara havale ettik."

"Bunlar bugün şifreli internetle‚ her gün dünya meselelerinin konferansını yapıyorlar” diyen Erbakan‚ dünyada olan olaylara 300’ler Meclisi’nin karar verdiğini ve dünyayı böyle kontrol altında tutuklarını söyleyerek 300’ler Meclisi’nin Refah Partisi’ni yeni dünya hâkimiyetine en büyük engel olarak gördüğünü‚ 28 Şubat ile ilgili olarak da bu 300’ler Meclisinin karar verdiğini anlatıyordu.

ABD Devlet Başkanı’nın savunma başdanışmanı olan Makovski’nin bu konuda ne yapılacağının çalışmasını yaptığını ve bir rapor hazırlayarak 300’ler Meclisine sunup‚ onayını aldığını belirten Erbakan’ın şu sözleri ise oldukça dikkat çekiyordu;

“Makovski bu işi 28 Şubat tarihinde yapmıştır. İşin garibi Makovski´nin 300’ler Meclisi’nde okuduğu plan‚ sonradan takdiri ilahi bizim elimize geçti. Bir de baktık ki bu plan‚ Genelkurmay’ın bize hükümet olarak tavsiyesi ile aynı.”

Erbakan Hoca’nın postmodern darbenin 13. yılında vurgu yaptığı Siyonizm ve Emperyalizm bugün bir bakıma Çevik Bir’in ağzından bir itiraf şeklinde ortaya çıkıyor.

28 Şubat'ı İsrail için yaptık!

Yani o gün yaşanan tüm acıların tek sebebi buydu.

Bugün yine birilerinin farklı renklere bürüyerek önümüze çıkardığı “bu cümle” için Ortadoğu ekseninde tüm dünya şekillendirilmeye çalışılıyor.

Ve bu amaç için tüm yollar mubah…

İşte o nedenle böylesine önemli bir sürecin yaşandığı bugünlerde terör ekseninde yaşanabilecek her türlü karışıklığa karşı çok dikkatli olunması gerekiyor.

Çünkü halen aramızdaki “Her şeyi İsrail için yaptık!” diyebilecek iç dinamiklerin gücü tükenmedi.

Çevik Bir gibi ‘bir’lerin dış bağlantıları kesilemediği sürece de tehlike devam edecek.

Bu konuda çok yol kat edildi diyebilirsiniz.

Evet‚ doğru zaten bu nedenle çok daha dikkatli olunması gereken bir süreçteyiz.

http://twitter.com/ArzuErdogral
Navigasyon ve Bilgi
▪ Ekleyen: osman erismis
▪ Sonraki Konuya Git: Doktorlar Ayak Paspası Değil‚ Baş Tacıdır!
▪ Önceki Konuya Git: Ekmeğe Saygısızlık Eden Toplum İflah Olmaz...
Ben Okumalıyım // Medyadan seçmeler Kategorisine Dön
Ben Okumalıyım Kategorisine Dön
Anasayfaya Dön
▪ Yorumlar
Bu konuya yorum yapılmamış. Hemen ilk yorumu siz yapın...
▪ Yorum Yaz
Ad Soyad:
Konu Puanı:
Yorumunuz:
This Is CAPTCHA Image